شیوه جالب آنجلینا جولی برای انتخاب بازیگر

آنجلینا جولی در فیلم «نخست پدرم را کشتند» داستان وحشت زندگی در دوران حکومت خمرهای سرخ را به تصویر می‌کشد.به گزارش شایان فیلم و به نقل از خبرآنلاین، کارگردان «شکست‌ناپذیر» در یتیم‌خانه‌‌ها، سیرک‌ها و مدارس مناطق فقیرنشین کامبوج دنبال بازیگر گشته است تا افرادی را پیدا کند که در حقیقت طعم سختی را کشیده‌اند.

فیلم «نخست پدرم را کشتند» خاطرات لونگ اونگ را روایت می‌کند. خانواده لونگ اونگ از قربانیان جنایات خمرهای سرخ بودند و او تجربیات تلخ خود از این دوران در کتابی آورده است که دستمایه ساخت فیلم تازه آنجلینا جولی است. برای یافتن بازیگر ، بازی ساده‌ای برپا شده بود که در آن مقداری پول روی میز قرار داده شده بود. از کودکان می‌خواستند تا به چیزی فکر کنند که برای آن به پول نیاز دارند و سپس پول را بقاپند و فرار کنند. حال مسئول آزمون وانمود می‌کرد که کودک را گرفته است و اینجا است که احتمالا کودک درباره دلیل برداشتن پول دروغی سرهم می‌کند.» در نهایت نقش لونگ اونگ به کودکی به نام سری موخ می‌رسد. جولی درباره انتخاب او گفت: «او تنها کودکی بود که برای مدتی طولانی به پول نگاه کرد و هنگامی که مجبورش کردیم پول را پس بدهد، احساساتش بر او غلبه کرد. زمانی که از او پرسیدند پول را برای چه می‌خواست؟‌ پاسخ داد، پدربزرگم مرد اما نتوانستیم مراسم ترحیمی در شان او داشته باشیم.»

آنجلینا جولی در همین گفت‌وگو از دست‌وپنجه نرم کردن با بیماری فلج بل سخن گفته و اعلام کرده بود که برای درمان از طب سوزنی کمک گرفته است. «نخست پدرم را کشتند» در جشنواره فیلم تورنتو نخستین نمایش جهانی را تجربه می‌کند و سال آینده اکران خواهد شد.

تاریخ نشر مطلب:
دوشنبه، -۱۰۹ فروردین -۶۲۱


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده