پاسخ تهیه‌کنندۀ«ستایش ۳» به جوانترشدنِ ستایش!

آرمان زرین کوب، تهیه‌کننده سریال ستایش۳ درباره انتقادات نسبت به گریم نرگس محمدی در فصل سوم، گفت: ما در سریال «ستایش۱» با یک زن ۲۰ ساله روبرو بودیم و در فصل دوم با یک زن ۴۰ ساله و حالا در فصل سوم شاید در روند داستانی تنها چند ماه از فصل دوم گذشته باشد.

وی درباره جوان تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقادها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم. ستایش در فصل سوم هم عینک می‌زند، اما زمان مطالعه و یا تغییراتی را در زندگی او خواهیم دید.

وی اضافه کرد: به نظر ما این گریم خیلی باورپذیر است هرچند شاید همیشه مشکلاتی هم در گریم‌ها باشد، اما شما یک سریال را در چند وقت اخیر مثال بزنید که گریم هایش خیلی خوب باشد. چهره پردازی در تلویزیون براساس شخصیت هاست که این شخصیت تعیین می‌کند که پرداخت آن به چه صورت باشد.

تهیه‌کننده ستایش درباره چهره او و این جوان‌گرایی توضیح داد: ستایش در فصل قبل مشکلات و نگرانی‌هایی داشت که در این فصل ندارد. او در این فصل زنی صاحب انگیزه است، روابط، فرزندانش، زندگی روزمره و همه آنچه که زندگی او را در این فصل می‌سازد در فضایی آرامش‌دهنده است و اینها باعث شده که او بشاش‌تر شود و ما این بشاش بودن و آرامش را در چهره او ببینیم. در حالی که در فصل قبل شرایط زندگی او ثبات نداشت، پسرش به قتل متهم شده بود و هر لحظه نگران بود فرزندانش را از او بگیرند. این سختی‌ها باعث می‌شود به خودش توجهی نداشته باشد و این نحوه از چهره پردازی بیشتر به واکاوی شخصیت مربوط است.

وی تاکید کرد: ستایش جوان نشده، بلکه صاحب انگیزه و آرامش شده است که دلایل این ماجرا هم به لحاظ تحلیل شخصیت و واکاوی شخصیت نسبت به موقعیتی است که در آن قرار گرفته است، اگرچه که او فقط ۴۰ سال دارد و فرم بازی، نحوه ادای دیالوگ‌ها و مکث‌هایش برای من و مخاطب باورپذیر است و نشان می‌دهد که با دختر ۲۰ ساله تفاوت دارد.

وی درباره تغییر گریمور سریال گفت: تغییر گریمور ارتباطی با این اتفاق نداشته و گریمور براساس آنچه کارگردان می‌گوید طرح می‌زند. گریم‌ها در هر فصل بنا به شخصیتی که فیلمنامه می‌طلبد و براساس حرفی که کارگردان، نویسنده و تهیه کننده می‌خواهند انتقال یابد انجام می‌شود.

تاریخ نشر مطلب:
سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده