شمشیرِ صدا و سیما زیر گلوی خودی‌ ها!

«خودزنی، حسادت یا تخریب!»هرچه اسمش را بگذاریم، این‌روزها رواج دارد. هرکسی از نگاه خود و با سلیقه شخصی دیگری را که ممکن است در هر زمینه‌ای کاری را انجام دهد، مورد حمله و آماج قرار می‌دهد. از رسانه‌ها که می‌توانند به طور مستقیم روی افکار عمومی تاثیر داشته باشند تا افراد حاضر در حوزه‌های تخصصی، همه و همه می‌توانند در تخریب یا تشویق یک نفر موثر باشند. این‌بار ماجرا به یک بازیگر-خواننده برمی‌گردد که فارغ از اینکه فعالیت‌هایش را تایید یا رد کنیم، ایرانی است و سال‌ها در حوزه هنر کار کرده و نامش بر سر زبان‌ها افتاده است.

گلزار از ابتدای دهه ۹۰ با خواندن قطعات مختلف و بعدتر با اجرای کنسرت در شهرهای مختلف ایران رسما به جرگه خوانندگان پیوست. کنسرت‌هایی که چه به خاطر نامش چه به خاطر هنرش، پر می‌شوند. نکته‌ای که معمولا با رویکرد منفی دیگران مواجه شده و خیلی‌ها هستند که معتقدند گلزار تنها به خاطر محبوبیتی که به واسطه چهره‌اش بدست آورده، دیده می‌شود و کارهایش ارزش هنری ندارند.

اما مورد تازه‌ای که پیرامون گلزار و کنسرت جدیدش رخ داده، کمی عجیب‌تر از بقیه موارد است. پس از اعلام این خبر که محمدرضا گلزار دوم نوامبر (۱۱ آبان) در سالن تئاتر دالبی کنسرت برگزار می‌کند، نقدهایی نسبت به خوانندگی او منتشر شد، در این میان یک نفر در توئیتی ادعا می‌کند که فقط ۱۱۷ بلیط از این کنسرت به فروش رفته و بعد هم تیترهایی با عنوان «عدم استقبال از کنسرت گلزار در آمریکا» یا «گلزار در آمریکا مات شد» روی خروجی رسانه‌های داخلی قرار بگیرد، اما ماجرا وقتی وخیم می‌شود که در بخش خبری یکی از شبکه‌های سیما در گزارشی اختصاصی با استناد به همان توئیت ادعا می‌کند که کنسرت‌های پاپ خواننده‌های ایرانی در خارج از کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرند و عکس و فیلم‌های او را با عنوان «آقای بازیگر» منتشر می‌کند! نکته عجیب شاید جایی باشد که رسانه ملی از فعالیت یک ایرانی در خارج از کشور بیشتر ناراحت می‌شود و بیشتر خودزنی می‌کند و ترجیح می‌دهد بازیگر کشور را پیش ذهن مخاطب خراب کند.

در نهایت اینکه چرا اجرای کنسرت یک ایرانی در خارج از کشور تا این اندازه نکته منفی به همراه دارد؟ چرا تخریب شخصیت روی آنتن رسانه ملی نسبت به یکی از افرادی که در همین تلویزیون برنامه اجرا کرده و اتفاقا هم مورد توجه قرار گرفته، اینقدر راحت است؟/فیلم نیوز

برچسب ها:

تاریخ نشر مطلب:
پنجشنبه، ۰۲ آبان ۱۳۹۸


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده