تمام سریال‌هایی که حمایت «اوج» را داشته‌اند

سازمان اوج حالا به طور جدی وارد پروژه‌های فرهنگی شده، از سینما تا سریال، گزارش پیش‌رو درباره تمام سریال‌هایی‌ست که سازمان اوج پشت آن‌ها بوده.

سازمان اوج هر چقدر در فیلمسازی موفق عمل کرده، در سریال‌سازی به جایگاهی «مطلوب» دست نیافته است. فیلم‌های «بادیگارد»، «به وقت شام»، «ایستاده در غبار»، «تنگه ابو قریب»، «۲۳ نفر» و... از جمله آثار شاخصی هستند که برای «اوج» اعتبار به ارمغان آوردند. این اتفاق، اما برای سریال‌های اوج رخ نداده و همچنان اثری قابل ارجاع در کارنامه‌اش دیده نمی‌شود. «پایتخت ۵» یک استثنا است و نباید موفقیت آن را تمام و کمال به حساب اوج گذاشت. این سریال برندی تثبیت‌شده بود که اوج در یک فصل آن سرمایه گذاری کرد و...

گیله‌وا / ۹۷

«گیله‌وا» با موضوع قیام جنگل و جنایت‌های انگلیس در ایران ساخته شد. این سریال چند بار در کنداکتور قرار گرفت، اما پخش آن هر بار به تعویق افتاد؛ و یکی از حاشیه‌های انتشار فیلمی از یکی بازیگرانش در خارج کشور بود. با این حال «گیله‌وا» سریالی متوسط بود که در زمان پخش با استقبال بالا مواجه نشد.

کارگردان: اردلان عاشوری

بازیگران: ستاره اسکندری، حمیدرضا پگاه، امیرحسین صدیق، بهروز شعیبی، مهدی زمین‌پرداز، مهران رجبی و...

مینو / ۱۳۹۷

«مینو» روایت اتفاق‌هایی است که در خرمشهر در روز‌های منتهی به اشغال رخ می‌دهد. در این سریال گوشه‌ای از مقاومت و تلاش مردان و زنان برای آزاد سازی این شهر به تصویر کشیده شد. «مینو» سریالی متوسط است و باوجود ویژگی‌های مثبت تبدیل به یک اتفاق نشد. سریال «مینو» اثری محترم است که می‌توانست به مخاطب گسترده‌تر دست یابد. در حالی که آخرین قسمت سریال طوری ساخته شد که مخاطب در انتظار سری دوم این سریال باشد، به نظر می‌رسد که از طرف عوامل تمایلی برای ادامه سریال نباشد.

کارگردان: امیرمهدی پوروزیری

بازیگران: عباس غزالی، سیاوش طهمورث، محمود پاک‌نیت، پروانه معصومی و...

در میان خاکستر / ۱۳۹۶

«در میان خاکستر» زندگی شهید مهدی آلبوغبیش، اولین منتخب شورای شهر خرمشهر را روایت می‌کند. او از مبارزانی بود که در مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر در برابر متجاوزان بعثی ایستادگی کردند... «متوسط» بهترین عنوان برای ارزیابی کیفیت این سریال است و سریال «در میان خاکستر» نتوانست جایگاه بالایی میان بیننده‌ها به دست بیاورد. شاید خیلی از مخاطبان تلویزیون اسمی از این سریال هم نشنیده باشند.

کارگردان: سجاد امیریزدانی

بازیگران: ارسطو خوش‌رزم، حمیدرضا محمدی، سوده ازقندی، ژاله کاظمی، ایمان سلگی، مرتضی حسنلو، فاطمه عریضی و...

پایتخت ۵ / ۱۳۹۶

«پایتخت ۵» یکی از بهترین فصل‌های این سریال محبوب لقب دارد. داستان سریال از شمال ایران شروع شد، به ترکیه رفت و در سوریه به پایان رسید. سیروس مقدم و محسن تنابنده در مقام کارگردان و نویسنده، روایتی جذاب و تکان دهنده از جنایات‌های داعش به تصویر کشیدند. «پایتخت ۵» تبدیل به سریالی پربیننده شد که همه جای ایران نامش سر زبان‌ها بود! این سریال به‌واسطه حمایت سازمان اوج توانست از برخی خطوط قرمز عبور کند. حمایت مالی اوج از «پایتخت ۵» نیز منجر به سریالی با پروداکشن عظیم شد.

کارگردان: سیروس مقدم

بازیگران: محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی‌عبداللهی، بهرام افشاری و...

سر دلبران / ۱۳۹۶

«سر دلبران» چالش ایمان مردم در عصر حاضر است. این مفهوم متعالی در سریال به شعاری‌ترین شکل ممکن روایت شد. خود سریال هم جذابیت دراماتیک نداشت تا بتواند نظر مخاطبان را جلب کند. «سر دلبران» در زمانی طولانی تولید شد، اما نتیجه‌اش سریالی قوی نبود.

کارگردان: محمدحسین لطیفی

بازیگران: برزو ارجمند، محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، متین ستوده، جعفر دهقان، کامران تفتی، جهانبخش سلطانی و...

آسمان من / ۱۳۹۴

«آسمان من» بر اساس پرونده‌های واقعی دهه ۶۰ با موضوع امنیت پرواز ساخته شد. این سریال قصه‌های جذابی داشت و در هر قسمت یک داستان را روایت می‌کرد. پروداکشن سریال هم بر کیفیت بصری آن می‌افزود. «آسمان من» مخاطب گسترده‌ای در پخش اول نداشت. در بازپخش، اما مورد توجه قرار گرفت و مخاطب خوبی به دست آورد. این سریال شروع خوبی برای سازمان اوج محسوب می‌شود، اما در ادامه این موفقیت آنطور که باید تداوم نیافت.

کارگردان: محمدرضا آهنج

بازیگران: دانیال حکیمی، حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی، امین حیایی، پژمان بازغی، سام درخشانی، حامد بهداد.

امیر آقایی و...-/منبع: روزنامه صبح‌نو

برچسب ها:

تاریخ نشر مطلب:
شنبه، ۰۷ تیر ۱۳۹۹


نظرات کاربرانمعرفي فيلم هاي روي پرده